Můj příběh je propojený s bylinkami

Bylinky jsou součástí mého života už několik let, nepočítám to, nevím přesně. Ale příroda sama se mi začala otevírat, když jsem cítila, že bych ráda chtěla žít jinak, vypnout, nebýt pořád ve městě. Až zvláštně nápadně mi bylo dobře u babičky na Šumavě, a taky na naší chatě u lesa, kterou jsme měli s rodiči. Dělalo mi dobře prostě jenom být v té přírodě a zkoumat, co to tam všude roste. Začala jsem se sama o vše zajímat.
Anna Bednářová
Stonek 2

Moje kořeny

Pak mi začalo docházet, jak moc moje babička s dědou bylinkařili, a že mě moc naplňuje pokračovat v jejich odkazu. Míchali skvělé bylinkové čaje, vyráběli měsíčkovou mastičku, trnkové víno a kopřivový likér. Po pradědovi jsem zdědila starý Mattioliho herbář. Fascinující a nekonečný svět bylin mi naprosto učaroval. Toužila jsem stále vědět víc, sbírala jsem všechno možné, co jsem kde jen poznala a našla, a četla si pořád v herbářích, zkoušela vyrábět co mě jen napadlo.
Anna Bednářová, Bylinkové radosti

Nejkrásnější období v mém životě

Potom jsem i prošla několika bylinkovými kurzy a celoroční bylinkovou školou. Během té doby jsem si taky dovolila udělat si osmiměsíční volno od práce, do které jsem tehdy chodila. Strávila jsem ten čas na chalupě tím, že jsem celé dny jen bylinkařila a pracovala na zahradě. Bylo to snad nejkrásnější období v mém životě, měla jsem absolutní svobodu dělat jen to, co jsem chtěla. Uvědomila jsem si plně, že si přeju žít v co největší soběstačnosti, uprostřed přírody a v souladu s ročními obdobími. To je to, co mi dává smysl a dělá mě šťastnou. Pak se mi po mém přání s novým partnerem narodili dva chlapečci brzy po sobě. Během mateřské jsem získala zase nové poznatky o bylinkách, co se týče těhotenství a kojení, bylinek pro děti.

 

„Kdykoli tvořím s bylinkami, sbírám je, studuji je, čtu o nich, mám takový příjemný pocit, že jsem na správném místě. Že to je ono, že to je něco, co mi dává absolutní smysl.“

Předávat svoje znalosti o bylinkách dál…

Začala jsem vážně přemýšlet o tom, že bych moc ráda předávala svoje zkušenosti a znalosti dále, protože lidi kolem mě to moc zajímalo. Pak jsem také prošla kurzem o prokázaných účincích bylin na naše zdraví. Tento kurz mi dal mnoho znalostí o cizokrajných bylinkách a naučil o fungování lidského těla. Před lety jsem studovala také vysoké školy se zaměřením na filozofii, společenské vědy, angličtinu a žurnalistiku a nedá se říct, že bych si toho hodně pamatovala. Ale vždy mě naplňovalo poznávat věci do hloubky, znát smysl, a zároveň jednoduchost krásy věcí, které jsou kolem nás.
Anna Bednářová
Sběr bylinek, Anna Bednářová

Moje sny

I proto se zaobírám bylinkami velmi do hloubky, celkově zdravým stylem života a snažím se kolem sebe vždy šířit pozitivní a dobrou náladu, která je základem našeho zdraví. Jsem vděčná za to, že jsem zdravá já i moje rodina. Mým (už splněným) snem je učit a ukazovat fascinující bylinkové tajemství, pomáhat a radit vám v tom, jak mohou bylinky pomoci k lepšímu zdraví. Jak díky nim můžeme žít lepší a kvalitnější život, ve větším spojení s přírodou a s potřebami našeho těla. Bylinky nás totiž umí zastavit, umí nás přivést zpět k přírodě, zpět k sobě, k vnitřnímu klidu, který nám vždy ukáže tu správnou cestu. A co je můj další velký sen? Dokončit rekonstrukci naší úžasné chalupy na vesnici, kde to naprosto miluju a kde vidím svou budoucnost. Chci zde pořádat své bylinkové kurzy, protože je to místo, kde je opravdu nádherná a čistá příroda. Svoje bylinky nejčastěji sbírám právě tam. Tam zažívám absolutní klid a štěstí. Ale i tato dlouhá rekonstrukce mi ukázala, že život nám nedává některé věci zadarmo, že si na ně musíme počkat a vše, co přichází, mě učí přijímat s pokorou. 

Anička

Přihlas se k pravidelnému odběru novinek z mého světa bylinek.

A pojď se inspirovat a nasávat nové informace ke mně do facebookové skupiny .

Kytička