Bylinkové online kurzy

Celoroční bylinkový kurz

 

Chceš se letos konečně vrhnout do bylinkaření

Zahrnout byliny do svého života a plně užívat jejich možností? 

 Mám pro tebe jedinečnou nabídku třech mých sezónních kurzů dohromady. 22 týdnů společného bylinkaření, jarní, letní i podzimní kurz, ve kterých se naučíš vše, co potřebuješ znát o divokých bylinkách. Po celou dobu budeš mít mou podporu a po úspěšném absolvování kurzu získáš certifikát. 

 

Bylinkové radosti, Anna Bednářová
Kytička

Další online kurzy

Tak jako se během roku mění příroda, mění se i aktuální nabídka mých bylinkových kurzů. Kromě aktuálně běžícího kurzu mám pro tebe ještě během roku nachystané tyto kurzy: Jarní bylinky, Léto s bylinkářkou a Podzimní bylinkové tvoření.

Prodej online kurzů začíná vždy cca jeden až dva měsíce předem (pokud je předprodej), nebo cca dva týdny až týden před začátkem kurzu.

 

Online kurz Jarní bylinky

Tento kurz otevírá bylinkovou sezónu. Začíná v dubnu a trvá osm týdnů. Každý týden se v něm naučíš tři aktuálně divoce rostoucí bylinky. Detailně ti popíšu ve videích jejich účinky, a naučím tě s nimi kouzlit tak, abys uměla vyrobit přírodní produkty pro svoje zdraví, nebo se je naučíš používat v kuchyni.

Během celé doby je kurz provázen i mou podporou ve facebookové skupině, kde odpovídám na otázky a ořádám i živá vysílání na aktuální potřeby účastníků kurzu. Materiály z kurzu máš dostupné už navždy!

Online kurz Léto s bylinkářkou

Tento kurz začíná s vrcholnou bylinkovou sezónou — tedy Svatojánem na konci června a trvá osm týdnů. Každý týden se v něm naučíš dvě aktuálně divoce rostoucí bylinky. Detailně ti popíšu ve videích jejich účinky, a naučím tě s nimi kouzlit tak, abys uměla vyrobit přírodní produkty pro sebe nebo pro své blízké. Naučíš se všechny základní bylinkové výrobky.

Během celé doby je kurz provázen i mou podporou ve facebookové skupině, kde odpovídám na otázky a pořádám i živá vysílání na aktuální potřeby účastníků kurzu.

Podzimní bylinkové tvoření

Tento kurz zavírá bylinkovou sezónu. Odehrává se během října a listopadu a každý týden se v něm naučíš minimálně jednu aktuálně divoce rostoucí bylinku.

Detailně ti popíšu ve videích jejich účinky, a naučím tě s nimi kouzlit tak, abys uměla vyrobit přírodní produkty pro sebe nebo své blízké.

V tomto kurzu si ukazujeme velkou variabilitu výrobků z bylinek a připravíme si i domácí vánoční dárky. Materiály z kurzu máš dostupné už navždy!

 

Kurz Pupeny léčivých rostlin

Léčivé pupeny nabízí obrovskou škálu účinků a v lecčems předčí jiné způsoby léčby.

Chceš se začít orientovat v tom, co nám příroda nabízí?

Vědět, co v sobě tyto zázračné pupeny ukrývají, aby ti už nic nestálo v cestě léčení přírodním způsobem?

Neváhej a pojď se mnou do kurzu, díky kterému se o velký krok přiblížíš přírodě a naučíš se velmi účinný a unikátní způsob přírodního léčení. 


Tento kurz nyní není dostupný — ZDE se můžeš zapsat na ČEKACÍ LISTINU.

Online kurz Sběr bylinek a jejich praktické použití

V tomto celoročně dostupném kurzu tě naučím vyrábět s bylinkami všechny základní bylinkové výrobky. Naučíš se o zásadách sběru, správném sušení a nakládání s bylinkami, jak si namíchat čajovou směs, vyrobit bylinkovou tinkturu, mast, sirup a likér. Také se naučíme bylinky používat k péči o naši pleť a vlasy, nebo z nich vyrobit kořenící směsi či oleje.

Naučím tě účinky léčivých rostlin, jako je pampeliška, kostival lékařský, hloh obecný, šípky a šípková růže, nebo o jarních bylinkách. Čeká tě také video o imunitě, kde se naučíš, jaké bylinky pomáhají při nachlazení, kašli, virózách a jak léčivými rostlinami podpořit naši imunitu.

Celkem kurz obsahuje 15 komplexních videí. Z toho se můžeš podívat na dvě videa zdarma. O zásadách bylinkaření, a jak na výrobu bylinkových sirupů. Kurz jsem natočila pro Kurzy pro radost.

 

Sbíráme bylinky

Co říkají ženy o mých bylinkových kurzech?

„Anička je skvělá a trpělivá průvodkyně. Díky ní jsem se odvážila sbírat bylinky, které jsem dříve ani neznala. Třeba o česnáčku jsem slyšela poprvé a vůbec jsem netušila, že ho mám i hned za plotem zahrady :-). Hned jsem si z něj udělala pesto. Líbí se mi i pestrost produktů, které Anička z bylinek vyrábí. Aničku mohu jedině doporučit.“
Lucie Vopálková Skalská

„Děkuji Aničce za inspirativní kurz Byliny pozdního léta. Byl nabitý informacemi — teoretickými i praktickými. Rozšířil mi obzory, ačkoli bylinkařím už řadu let. 

Motivoval mě ke sběru bylinek i výrobě produktů. Na zimu jsem připravena parádním bezinkovým likérem 🙂 Díky kopřivovým semínkům v medu mě jen tak nějaký bacil nezdolá. A třezalkový olej? Ten je skoro na všechno… 

Děkuji za příjemnou atmosféru ve skupině a podpůrná sdílení. K čemu mě bylinky vedou? K návratu k sobě samé, ke kořenům, do dávných dob… Nechejte se jimi také omámit, stojí to za to.“

Lenka Kokošková

Aby ti neunikl start dalšího kurzu, přihlas se k  odběru newsletteru a já tě na nadcházející kurzy upozorním e‑mailem.
Anna bednářová, Jarní bylinkový kurz