Byliny pozdního léta

5TÝDENNÍ ONLINE KURZ

 

…bylinkaříme hravě a s radostí…

 

 

Začínáme 3. srpna 

 

 

 

Mám zájem o kurz

Chtěla bys do svého života zahrnout více přírody a začít využívat bylinky?

Chtěla by sis sbírat vlastní bylinky a s jistotou vědět, jak se dají použít?

Chceš jasně vědět, co s bylinkou udělat po tom, co ji utrhneš?

Chtěla bys znát recepty, ze kterých vyrobíš skvělé bylinkové produkty?

Léto už je v plném proudu a ty máš pocit, že jsi to zase prošvihla a nic sis pořádně nenasbírala?
I v pozdním létě nám příroda stále nabízí obrovskou hojnost darů rostlin.

Jaké by to bylo, kdybys jasně věděla, jaké květiny sbírat, v jakém období a jak je použít?

Co kdybys přesně věděla, co s bylinkami dělat, aby nám byly co nejvíce nápomocné?

Co kdyby sis byla stoprocentně jistá, jakou bylinku použít na konkrétní potíže?

Už tě někdy napadlo, že není tak složité bylinky zpracovat?

Se mnou můžeš začít bylinkařit v pohodě a s radostí. Začínáme v srpnu.

Ukážu ti bylinky, které právě rostou v divoké přírodě.

Řeknu ti, jak je přesně poznáš, co se z nich sbírá a používá a jak je můžeš zpracovat.

Dostaneš tipy na konkrétní recepty, aby sis mohla sama vyrobit vlastní bylinkové produkty.

Shrnu pro tebe základní účinky dané byliny tak, aby ses v tom neztratila.

Přemýšlela jsi nad tím, že sama namícháš bylinkovou směs, vyrobíš léčivou tinkturu, nebo sirup pro svou kamarádku, muže, nebo pro svoje děti a ono to bude fungovat?

Věříš tomu, že je možné, že se v bylinkách budeš orientovat a rozumět jim?

To vše je možné…

OBSAH KURZU

 

🌺 Naučíš se poznat minimálně 10 bylin. Naučíš se jich ale více v bonusových videích.

🌺 U tématu bylinek se řídím cyklem roku. Půjdeme tedy na ty bylinky, které právě porostou v přírodě.

🌺 Každý týden si řekneme vše potřebné k jednomu zpracování bylinky. Dostaneš návod ve videu a taky recept v textové podobě.

🌺 Naučíš se:

     • Jak sušit bylinky a namíchat vlastní čajovou směs
     • Vyrobit tinkturu
     • Připravit sirup
     • Vyrobit mastičku
     • Jak na bylinkový likér

🌺 Začínáme 3. 8. 2023

JAK BUDE KURZ PROBÍHAT

 

$
Všechny videa a odkazy na materiály dostaneš každý týden přehledně naservírované ve členské sekci a upozornění dostaneš emailem. Můžeš se na videa podívat kdykoli podle svých časových možností. 
$
Díky tomu, že ti poskytnu všechny informace také v textové podobě, budeš mít všechno důležité pohromadě a kdykoli se k tomu budeš moci vrátit.
$
V rámci kurzu nás čeká minimálně jedno společné živé volání, kde si ujasníme všechny dotazy a vrátíme se k tomu, co tě nejvíce zajímá.
$
Kurz bude probíhat 5 týdnů. Každý týden ti videu ukážu 2 bylinky, které právě rostou ukážu jeden základní postup zpracování byliny a jeho výhody pošlu e‑mail s odkazem na video a text, kde bude vše přehledně zpracováno.
Bylinky - květy violky
Když jsem s bylinkami začínala, zkoušela jsem vyrábět podle různých receptů, co jsem všude možně našla. Zkušenostmi jsem si ale našla své zamilované postupy.

Mojí láskou jsou vlastnoručně sbírané a namíchané bylinkové čaje. Na bylinkách je úžasné to, jakou variabilitu použití mnohé z nich nabízejí.  Byly ale doby, kdy jsem si nebyla jistá, co a jak používat. A vím, že stále je co objevovat a pole léčivých rostlin je široké. Stále k nim přistupuji s obrovskou vděčností a pokorou, že tu pro nás jsou. Bylinkaření se ale naučíme jedině tak, že do toho půjdeme a zkusíme. Nejlépe s vlastní intuicí a radami těch, kteří už vědí. 

Myslím, že není na co čekat, můžeš začít právě teď. Ráda tě touto cestou provedu a předám ti své znalosti a nadšení.

 

Bonusy

V tomto kurzu mám pro tebe ještě 3 bonusy — představení skupiny bylin s konkrétním zaměřením.
Pomohou ti v tom, po jaké bylince sáhnout, když tebe nebo tvé okolí trápí konkrétní potíže.

3 speciální bylinková videa:

Kytka

Byliny a ženství

 • ženské bylinky, a v čem nám pomáhají, menstruace, menopauza

 • užívání bylin v těhotenství a při kojení

Byliny na nachlazení

 • po kterých bylinkách sáhnout, když je období nachlazení
 • jak si namíchat čajovou směs na nachlazení, rýmu a kašel

Byliny a detox

 • které bylinky nám pomáhají se zbavit škodlivin

 • jak si udělat očistu organismu za pomocí bylin

Během celého kurzu budeš mít moji podporu, kdyby sis s něčím nevěděla rady.

Proč se mnou? Pár slov o mě…

Jmenuji se Anna Bednářová. Jsem nadšená milovnice přírody, bylinek a domácího tvoření. Ráda lidem přináším do života radost spojenou s bylinkami. Zabývám se jimi už řadu let a stále se nepřestávám divit, co nám rostliny nabízejí.

Úspěšně provozuji tvořivou bylinkovou skupinu Bylinky, domácí výroba a tvoření a od léta 2021 jsem úspěšně vytvořila a spustila tři bylinkové online kurzy. Absolvovala jsem roční bylinkovou školu u Moniky Golasovské a Akademii léčivých rostlin u Karolíny Romáškové.

Miluji široké možnosti, které nám úžasné bylinky nabízejí a pod svou značkou Bylinkové radosti přináším lidem do života zdraví a radost spojené s bylinkami.

 

Anna Bednářová, e-book zásady bylinkaření

Říkají o mně:

 

„Online kurz Byliny pozdního léta byl plný informací, které Anička srozumitelně předávala skrze videa, fotky i ucelený studijní text. Vše bylo velmi motivující jak pro poznávání bylin, tak pro jejich další zpracování. Moc se mi líbil přístup zaměřený na vnímání vlastního těla při užívání bylin a zároveň pokora k bylinkám, které jsme se během kurzu také učily. Nasbírala a nasušila jsem si čajovou směs, kterou jsem si díky Aničce sama vymyslela a cítím, že dobře funguje. Mně se kurz také propojit s mojí vášní a to je malování a inspirovalo mě to i do výtvarné tvorby.“
Lucie Antes

„Aniččin bylinkový kurz byl naprosto skvělý. Podává informace jasnou formou. Je krásné koukat na videa, která jsou natáčená v přírodě. A ačkoliv jsem hodně informací z kurzu znala, tak kurz byl super přínosný i pro mě. Hlavně v tom, že mi vždy připomněl, že už ta a ta bylinka roste a že právě čas si ji jít nasbírat.“

Petra Kalistia Lammas

Letní bylinky

„Děkuji Aničce za inspirativní kurz Byliny pozdního léta. Byl nabitý informacemi — teoretickými i praktickými. Rozšířil mi obzory, ačkoli bylinkařím už řadu let. Motivoval mě ke sběru bylinek i výrobě produktů. Na zimu jsem připravena parádním bezinkovým likérem 🙂 Díky kopřivovým semínkům v medu mě jen tak nějaký bacil nezdolá. A třezalkový olej? Ten je skoro na všechno… Děkuji za příjemnou atmosféru ve skupině a podpůrná sdílení. K čemu mě bylinky vedou? K návratu k sobě samé, ke kořenům, do dávných dob… Nechejte se jimi také omámit, stojí to za to.“

Lenka Kokošková

„Anička je skvělá a trpělivá průvodkyně. Díky ní jsem se odvážila sbírat bylinky, které jsem dříve ani neznala. Třeba o česnáčku jsem slyšela poprvé a vůbec jsem netušila, že ho mám i hned za plotem zahrady :-). Hned jsem si z něj udělala pesto. Líbí se mi i pestrost produktů, které Anička z bylinek vyrábí. Je dobré mít zkušeného průvodce, protože pokud vyrábíme systémem pokus-omyl, nemusí se vždy produkt podařit. Zkažené výrobky mrzí a mnohdy i od dalšího vyrábění odradí. Aničku mohu jedině doporučit.“
Lucie Vopálková Skalská

 

Možná tě napadají otázky ke kurzu…

 

Nevadí, když jsem úplný začátečník?

Tento kurz doporučuji úplným začátečníkům. Stačí pouze nadšení a chuť se učit nové věci. Žádné zkušenosti ani znalosti nepotřebuješ.

Nevadí, když už bylinky sbírám a něco umím?

Do tohoto kurzu mohou nastoupit i ti zkušenější.  Pokud sbylinkami zkušenosti máš, vždy je co se učit a určitě narazíš na něco, co jsi ještě neprozkoumala, nebo nevyzkoušela.

Kdy kurz začíná a kdy končí?

Kurz začíná 3. srpna, a končí 6. září 2023. Trvá pět týdnů.

Nemám Facebook, mám se kurzu zúčastnit?

Celý obsah kurzu bude ve členské sekci, ale facebooková skupina je podporující, přidávám tam doplňující fotky bylinek, bude zde i společné živé vysílání. Tedy je velmi výhodné Facebook ke kurzu využívat, protože pak máš z přijatých informací mnohem více.

Co když nebudu něčemu rozumět, nepůjde mi to?
Žádný učený z nebe nespadl a já jsem kurz vytvořila pro to, abychom se naučili základní postupy a informace o bylinkách. Tvoření s bylinkami není ve skutečnosti tak moc těžké a vždy se můžeš na vše zeptat.
Jaké konkrétní bylinky budeme probírat?
To se odvíjí od toho, jaké budou právě v divoké přírodě. Respektuji chod přírody a mám ráda překvapení. Ale budou to ty, které jsou pro nás nejvíce užitečné. Nenaučíš se důkladně jen deset bylin, ale naučíš se o mnohých dalších i  bonusů.
Budu to stíhat?
Chápu, že jsme každý dost zaměstnaný a zaneprázdněný. Každý týden dostaneš 3–4 videa, která nebudou nijak časově náročná, aby se nedala za týden stihnout shlédnout. A pokud ne, dostaneš informace také v PDF, ke kterému se můžeš kdykoli vracet.
Jak dlouho budu mít ke kurzu přístup?
Všechna videa budeš mít dostupná neomezeně. Tedy si je můžeš shlédnout ve svém tempu. Textová zpracování budeš mít také k dispozici neomezeně — můžeš si je k sobě stáhnout. Ale velmi doporučuji shlédnout videa co nejdříve, protože k dispozici pro tvé otázky budu jen po dobu průběhu kurzu.

 

Bylinky - mateřídouška
Třezalkový olej
Bylinky - třezalka

Co vše se naučíš v pěti týdnech?

a více bylin

Ukážeme si ve videu, jak bylinky poznat. Naučíme se bylinky z divoké přírody. Jejich účinky, co se z nich sbírá, zpracovává, abychom z nich měli co největší užitek.

zpracování

Ukážeme si, co všechno si z bylinek můžeme vyrobit. Řekneme si, jak se dělá masttinkturasirup, jak správně bylinky usušit na čaj. A naučíme se i bylinkový likér.

bonusy

K čemu jsou nám nápomocné ženské bylinky. Kterým bylinkám se mají vyhýbat těhotné ženy a které naopak pomáhají? Jak si můžeme udělat bylinkový detox, a co je nejlepší na nachlazení. 

Už nebudeš muset hledat informace na internetu nebo v knihách. Všechny ti je v tomto kurzu přehledně předám.

 Ušetříš tedy spoustu času a prožiješ spoustu radosti tvořením s bylinkami.

 Pojď se ponořit do tajů divokých rostlin a vydej se se mnou na cestu radosti z poznávání a tvoření z bylinek.

Byliny pozdního léta
Byliny pozdního léta - online kurz
Jitrocel

V KURZU TĚ ČEKÁ

 

 • 10 a více bylin / videa v hodnotě 1000 Kč
 • 5 zpracování / videa v hodnotě 500 Kč
 • celé shrnutí v PDF / v hodnotě 500 Kč
 • 3 bonusy / videa v hodnotě 1000 Kč
 • Moje podpora v průběhu kurzu / nevyčíslitelné 🙂

CELKEM 

3 000 Kč

1300 Kč

(do 29.7.)

Díky naší společné cestě už si budeš s bylinkami vědět rady a dostaneš se na cestu  ke zdravějšímu životu.